הפרשה מחוץ לנישואין של וורן הרדינג

זה היה בשנת 1963 כשעל שולחן המטבח של עורך דין צצה קופסת מכתבי אהבה שטרם נחשפה. המכתבים הציגו את רומן האהבה מחוץ לנישואין בין וורן הרדינג, שיהפוך לנשיא העשרים ותשע של ארצות הברית לבין קארי פיליפס, חשודה כמרגלת בעד גרמניה. לאורך השנים 1905 עד 1920, כ 900 העמודים השמורים של המכתבים מפרטים את ההתקשרות הרגשית החזקה והרגשות של וורן הרדינג לקארי פיליפס.

ספר זה, „פרשת הרדינג“, הוא בהחלט מבט היסטורי מעניין באופן ייחודי לרומן הנואף האישי והאינטימי של נשיא ארה“ב לשעבר. המכתבים הם דיוקן עצמי של וורן הרדינג; הוא שופך את רגשותיו העמוקים, את אהבתו ואת תשוקתו לקארי פיליפס.

באמצעות ניתוח מדוקדק של המחבר ותיעוד הראיות בתוך המכתבים, שוזר המחבר למעשה את הידע ההיסטורי הפוליטי שלו על המצב העולמי הקשור למלחמת העולם ולרומן מחוץ לנישואין, ובכך מוסיף מימד חדש לבסיס הידע סביב חיי וורן הרדינג ויחסיו עם קארי פיליפס.

מערכת היחסים הרומנטית של וורן הרדינג וקארי פיליפס החלה בשנת 1905. שניהם נישאו, שתי המשפחות התגוררו זו בזו באותה עיר באוהיו ושתי המשפחות היו ידידותיות זו עם זו. במהלך השנים הזוגות יצאו למספר טיולי חופשה יחד, אחד מהם היה טיול של חודשיים לאירופה בשנת 1909.

המכתבים חושפים הרדינג נלהב ביותר:
* אתה יפה פיזית כמו שאתה אצילי באופיו.
* זה היה כל כך מפואר להתחיל את היום בנשיקות וליטופים מפוארים … כאבתי עם הגעגוע הלא נחת עד שאני מרגיש שלעולם לא תהיה הקלה עד שאקח טיוטה ארוכה ועמוקה ופרועה על שפתיך ואז אקבור את פני על שדי הכרית שלך.
* יקירי: אין מילים … מספיקות כדי לומר את מלוא אהבתי אליך …
* … אף אחד מעולם לא כתב דף בוער יותר באהבה … אין גבול לאהבה ולהט שאתה מסוגל לעורר.
* אתה האלה היקרה ביותר לאהוב ולסגוד שהייתה או יכולה הייתה להיות …

נראה כי החוויה המינית הרומנטית והבלתי נשכחת ביותר עבור הרדינג התרחשה במונטריאול כששנה הישנה, ​​1911, חלפה ושנה החדשה חל. שנה לאחר מכן, הרדינג התייחס לרגשותיו הרגשיים והמתפתלים כאשר תיאר את „שיא האהבה שלהם“. הוא התייחס לחווית האהבה ההיא מספר פעמים לאורך השנים. ‚“… בתחילת השנה החדשה, כשהפעמונים צלצלו במקהלה בעוד ליבנו שר את ההשתוללות בלי מילים וברכנו את השנה החדשה ממרומי השמים המקודשים … זמנים גורלים זה צירוף מקרים נפלא …. ספר את זה לאחד הרגעים הזכורים ביותר בקיומי. „‚

במהלך השנים חייו האישיים של הרדינג ויחסיו הרומנטיים עם קארי הפכו מסובכים ומתוחים ככל שהרדינג הפך מעורב יותר בפוליטיקה, והפך לסנטור נבחר ואז לנשיא ארה“ב, בזמן שהעולם היה במלחמה. חלק מהסיבוך כלל את החיכוך שהתפתח משום שקארי תיעבה את הזירה הפוליטית. נושא המלחמה, במיוחד, נוצר במיוחד בחיכוכים בעיקר בגלל נטייתו הפרו-גרמנית של קארי.

בתקופת זמן זו היו כ -20 מיליון אמריקאים גרמנים ורבים היו בעלי רגשות עמוקים בעד גרמניה. המחבר מצייר תמונה חיה של הפחד בלבבות האנשים בשנות המלחמה; אנשים היו חשדניים כלפי שכניהם הגרמנים. קבוצות עירוניות כמו ה- APL, ליגת המגן האמריקאית, התארגנו והיו פעילים במאות ערים ששאלו ועצרו אנשים שחשדו שהם לא נאמנים; חברים הקשיבו לשיחות טלפון ויירטו דואר.

בדיוק כשאמריקה התכוננה להיכנס סוף סוף למלחמה לאחר שנותרה ניטרלית, קארי, יחד עם אמריקאים גרמנים רבים אחרים, נחקרה והושמה תחת פיקוח. הרומן מחוץ לנישואים ששמרו בעבר בין הרדינג לקארי התפשט והפך לרכילות שיחה.

בשלב מסוים בשנים המאוחרות יותר של הקשר ביקשה קארי מהרדינג כסף; היא חיה מעבר ליכולתה. הרדינג הסכים והחל להשלים את הכנסותיה של קארי, ברור שמימש את חייו, ובמיוחד את חייו הפוליטיים, ייהרס אם קארי תבגוד בו על ידי גילוי היחסים מחוץ לנישואין באמצעות המכתבים שהצילה. בשלב מסוים היא ביקשה ממנו 10,000 דולר. בשנת 1920, הרדינג הציע לשלם לקארי 5,000 דולר בכל שנה שהוא המשיך בפוליטיקה אם היא תחזיר את כל המכתבים שכתב לה. כנראה שהם הגיעו להסדר. המכתב האחרון שכתב לה היה בשנת 1920.

כפי שקובע המחבר בצורה כה מדויקת ותמציתית, „מעט דמויות בהיסטוריה השאירו רקורד כה עשיר של אקסטזה במערכת יחסים רומנטית.“

ספר זה מהפך עמודים כובש וקריאת חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה, ובמיוחד לכל מי שמתעניין בחייהם של נשיאי ארצות הברית לשעבר. המחבר מביא חלק מההיסטוריה לחיים באמצעות תיאורו המפורט בתיאור. לקורא נותר הרצון לקרוא את כל אוסף המכתבים.

פרשת הרדינג מאת ג’יימס דייוויד רובנלט, עורך דין פלגרב מקמילן, 2009, 396 עמודים

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.