זהב מודי, מאת ריי קומפורט

מודי גולד הוא אוסף מחקרי עריכה שהרכיב האוונגליסט הידוע מניו זילנד, ריי קומפורט (כיום גר בארצות הברית). ספר זה נותן היסטוריה קצרה של חייו של דווייט לימן מודי, הישגיו, כולל תמונות, וכמה מהטפות והציטוטים המפורסמים שלו. זוהי קריאה קלה ומעוררת השראה לאוונגליסטים צעירים כמוני.

דווייט מודי נולד למשפחה של 9 נפשות ב -5 בפברואר 1837 בנורת’פילד, מסצ’וסטס, ארה“ב. אביו היה חקלאי קטן ובונה אבן, אך למרבה הצער הוא היה גם אלכוהוליסט שמת בגיל צעיר של 41 שנים, כאשר מודי היה בן ארבע בלבד .2 הוא השאיר בדרך אלמנה, שבעה ילדים ותאומים. . כדי להחמיר את המצב הוא השאיר משכנתא גדולה ולא אגורה אחת. הנושים באו ולקחו כמעט את כל מה שבבעלות משפחת מודי, כולל עצי הסקה שלהם. לעיתים, הילדים היו קרים עד כדי כך שהדרך היחידה שבה הם יכולים להישאר חמים היא להישאר לבושים במיטה עד שהגיע הזמן לצאת לבית הספר .3 דודו של מודי הגיע בסופו של דבר להצלה ועזר למשפחת מודי להסתדר. מכיוון שהם היו עכשיו תחת השגחת הדוד כל המשפחה השתתפה בכנסייה האוניטרית. מודי הלך לבית הספר של יום ראשון והפך לעובד להביא ילדים אחרים ביום ראשון

שניים מהאנשים שהשפיעו במיוחד על חייו של מודי היו אדוארד קימבול ומר הנרי ווארי. קימבול היה המורה בבית הספר של יום ראשון בכנסיית מאונט ורנון בה למד מודי בצעירותו בזמן שעבד בחנות נעליים. במהלך פגישה בכנסייה החליט קימבול לדבר עם מודי על ישו. זה היה ביום שבת, 21 באפריל 1855, כאשר קימבול הלך לחנות הנעליים בה עבד מודי, ומצא אותו בחדר אחורי ואריז נעליים. הוא ניגש למודי ודיבר איתו על ישוע המשיח. מודי הקדיש את חייו למשיח שם ואז. כעבור 5 שנים, כשמודי היה בביקורו הראשון באנגליה, הוא שמע את המילים ששינו את חייו ושלח אותו למסע בחיפוש אחר קשר עמוק יותר עם ישו. מילים אלה נאמרו על ידי מר הנרי וארי, אוונגליסט מפורסם. הם היו: „העולם עוד לא ראה מה אלוהים יעשה עם ועבור ובאמצעות ובאיש ובאדם שמוקדש לו במלואו.“ 6 מודי רצה להיות האיש ההוא ואני מאמין שהוא היה.

למודי לא היה הרבה השכלה. הוא לא למד בבית הספר מעבר לכיתה ה ‚; הוא לא יכול לאיית והדקדוק שלו היה נורא. הליכותיו היו חצופות וגסות למדי, והוא מעולם לא הפך לשר מוסמך, 7 אך ההיסטוריה מראה שאלוהים השתמש מאוד במודי כדי להגיע לאובדים. זה רק מראה כי כולם יכולים לשמש את אלוהים לדברים גדולים.

היו הרבה תקריות חשובות בחייו של מודי, אבל אני רק אתמקד באחת – התחייה באנגליה. מודי נסע לאנגליה בשנת 1872 כדי ללמוד עוד על התנ“ך. הוא לא התכוון לקיים פגישות בעודו שם, אלא פשוט הלך ללמוד את התנ“ך ולבקר את צ’ארלס ספרג’ון. הוא קיבל את ההזמנה לנאום בשירות בוקר וערב בכנסיית הקהילה הכיכר ארונדל בצפון לונדון. נראה שרוח הקודש נפלה על הקהילה ואחר כך חדר החקירות היה עמוס באנשים המבקשים ישועה. לאחר מכן נסע לדבלין באירלנד רק כדי להיקרא לכנסייה בצפון לונדון כדי להמשיך בפגישותיו. הוא שהה שם עשרה ימים וארבע מאות איש התווספו לכנסייה לפני שחזר הביתה לארצות הברית. 8

מאוחר יותר הוא הוזמן לאנגליה שוב על ידי שני חברים. הם התעקשו לשלם עבור נסיעתו. הוא חיכה שהכסף יגיע, אבל הוא לא הגיע, אז הוא לווה מספיק בשביל ההפלגה. עם ההגעה הוא גילה ששני חבריו מתו. נראה כי כל הדלתות היו סגורות, אך אז הגיעה הזמנה מימק“א ביורק לבוא ולהטיף לצעירים שם. מר מודי ומר אירה סנקי, זמרת הבשורה שטיילה עם מודי, החלו בסדרת פגישות ביורק שנמשכה חמישה שבועות. הפגישות תפסו תאוצה והמקום היה ארוז חצי שעה לפני שהשירותים בכלל התחילו. בהיותם באנגליה פרסמו מודי וסנקי את ספר הפזמונים הראשון שלהם. מודי עבר לכל רחבי אנגליה והטיף את הבשורה. רבים ניצלו. התחייה פגעה באנגליה כמו בתקופה של ווסלי וויטפילד.

מודי עודד מאוד את הקהילה שלו במשימות מעבר לים במיוחד לאחר שפגש את הדסון טיילור, המיסיונר החלוץ בסין. הוא הקים את מכון התנ“ך בשיקגו, כיום מכון התנ“ך מודי ואת בתי הספר נורת’פילד שהם כיום מכללות. הוא ראה את הצורך בספרי מזמורים ובספרים נוצריים במחיר העומד לרשות כולם והקים בית דפוס משלו; חברת ההוצאה הזו היא כיום מודי פרס. מורשתו נמשכת עד היום.

הספר הזה עורר בי השראה להגיע לאובדים ולזכות בנשמות למשיח. קיבלתי תובנה נהדרת שאלוהים יכול להשתמש בכל אחד כדי לעשות את העבודה המדהימה ביותר שלו. איננו צריכים ללמוד במכללת התנ“ך או לקבל תואר שלישי בתאולוגיה; כל מה שאנחנו צריכים זה לב מוכן וקנאות לאובדים.

„אלוהים אינו מחפש כלי זהב והוא לא מחפש כסף אבל עליו להיות נקי.“ 9 -DLMoody

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.