עובדה נוספת על מלקולם X

האם ידעת עובדה נוספת על מלקולם אקס היא שהוא ניסה פעם לרמות רוצח ידוע מכספו? כן, באוטוביוגרפיה שלו הוא סיפר לאלכס היילי עובדה זו על רץ מספרים שהיה לו זיכרון צילומי ששמו ארצ’י ההודי המערבי.

זכרו של ארצ’י במערב הודו היה ידוע בכך שמעולם לא היה צריך לרשום מספר שהיה נכס יקר בעסקי המספרים מכיוון שהמשטרה לעולם לא הצליחה לתפוס אותו בתלושי מספר. הוא היה משנן מספרים שלקוחות נתנו לו בכל צירוף ואז הקליט אותם מאוחר יותר באותו לילה.

במשך למעלה מעשרים שנה הוא מעולם לא התגעגע למספר של לקוח עד שיום אחד מלקולם אקס שהיה ידוע בשם דטרויט רד טען שהוא פגע במספר והאשים אותו ששכח שהוא שיחק אותו.

ארצ’י המערב-אינדיאני המשיך ושילם למלקולם את כספו אך בדק את תלושי ההימורים מאוחר יותר והבין שמלקולם טען טענה שקרית.

זה היה מחזה מסוכן. המוניטין של ארצ’י במערב הודו היה בשורה מכיוון שהוא ידע כי הוסטלים צעירים לעיתים קרובות מנסים להערים על הוסטלים מבוגרים מכספם ובמקביל לבנות מוניטין משל עצמם תוך כדי.

ארצ’י המערבי ההודי שם אקדח בפניו של מלקולם ודרש את כספו בחזרה תוך ארבע שעות. זה היה איום מוות שמלקולם נאלץ להתעמת איתו או לעזוב את העיר.

מלקולם X החליט לעזוב את העיר.

אולם מלקולם חזר כעבור שנים לאחר שבילה 7 שנים בכלא והפך לשר למען אומת האיסלאם. הוא חזר ומצא את ארצ’י המערבי ההודי חי הרבה מתחת לרמה בה היה כשמלקולם עזב.

הוא התגורר כעת בפנסיון, שבור וחולה מאוד. מלקולם אומר שהוא נפגע מכדי להישאר הרבה יותר מכיוון שהוא לא יכול היה לסבול לראות את ארצ’י חי כך אחרי שהכיר אותו בימיו הטובים ביותר.

אבל עובדה נוספת שמלקולם אקס לא הצליח לספר באוטוביוגרפיה שלו היא שארצ’י ההודי המערבי היה שבור בגלל שמלקולם אקס הכה אותו.

לאחר שמלקולם טען שארצ’י מאבד את זיכרונו ושוכח את מספרו רבים אחרים עקבו אחר טענות כוזבות עד שלא ניתן היה לסמוך על תומכיו הכספיים בזכרו.

זה הוביל לנפילת מערב הודו.

זה היה הרסני עבור ארצ’י המערב-הודי מכיוון שהמוניטין שלו שיש לו זיכרון צילומי היה התביעה שלו לתהילה במחבט המספרים.

זו עובדה נוספת לגבי מלקולם X שחשובה מאוד מכיוון שמאוחר יותר, מלקולם X גם ינסה להרוס את המוניטין של מנהיגו הנודע „אליהו מוחמד המכובד“.

אך בניגוד למצב עם ארצ’י במערב הודו, מלקולם אקס לא היה נמלט מהמוות ואליהו מוחמד הנכבד ימשיך לפרוח ולמעשה להתפרסם עוד יותר לאחר מותו בטרם עת של מלקולם אקס.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.